Náš sortiment

Náš sortiment je pestrý a určite si každý z neho vyberie to svoje. Pod jednou strechou ponúkame čerstvé a kvalitné produkty:

– klasické zákusky bežnej veľkosti

– zmenšenú verziu klasických zákuskov, tzv. banketky, miňonky, ktoré sú vhodné na svadby, recepcie, firemné ale aj rodinné oslavy,

– torty doslova šité na mieru,

– moderné minidezerty v pohárikoch,

– minikoláčiky pre každú príležitosť, ktoré vás prekvapia svojou precíznosťou a

– slané krehké jednohubky posypané sezamom, makom či slnečnicovými semiačkami.

Všetko vyrábame poctivo, ručne, podľa tradičných receptúr a technologických postupov, s použitím kvalitných surovín. Prioritou pre nás je spokojnosť zákazníka. Predsa len, spokojný zákazník je najlepšia reklama, preto dbáme na každučký detail. Objednané zákusky, torty, či dezerty sú vždy čerstvé, chutné a profesionálne pripravené.

Klasické zákusky a banketky

Pripravujeme ich podľa tradičných receptúr a poctivých surovín. U nás nenájdete žiadne práškové zmesy a rýchlošľahacie hmoty plné emulgátorov, stabilizátorov a iných prídavných látok, hoci môžu zjednodušiť výrobný proces. Naopak. Dôraz kladieme nielen na samotný technologický postup, ale i na výber a kvalitu použitých surovín. Takže sa u nás udomácnili orechy, lieskovce, mandle, džemy s vysokým podielom ovocia, výhradne klasické maslo, kvalitné plnotučné kakao, živočíšna šľahačka, jemný tvaroh, mascarpone a iné jemné syry, kvalitná biela či tmavá čokoláda s podielom kakaa 52 % a viac, sušené mlieko či klasický rum alebo vaječný likér.

Našu ponuku zákuskov predstavuje hlavne dobošový, punčový, medový, ananásový, ovocný, gaštanový či čokoládový rez, ďalej orechovo-karamelová a kokosová roláda, parížske rohlíčky, kokosky, laskonky, punčové gule. Všetky v klasickej veľkosti aj ako banketky. Nevynecháme ani kávové zrná či likérové špice, avšak tie máme v ponuke len v klasickej veľkosti. Všetky naše zákusky si môžete prezrieť v našej galérii.

Všeobecne o tortách

Aj pri tortách o nás platí, že si prácu v žiadnom prípade nezjednodušujeme. Pečieme rozmanité torty, ktoré lákajú nielen svojim dizajnom, ale aj svojou chuťou. Predsa len, každá je určená na špeciálnu príležitosť, každá je jedinečná. Niekedy má vystihovať životnú udalosť, inokedy zase oslávenca, či potešiť drobčeka. Za nás môžem povedať, že každú tortu pripravujeme “na mieru”, dbáme na precíznosť, hráme sa s každým detailom na torte a to sa týka nielen poťahovaných tortičiek ale aj tých nepoťahovaných, ak ich chceme dozdobiť do dokonalosti. Snažíme sa nekopírovať torty, dokonca ani tie naše. Aj keď vizuálne možno pôsobia rovnako, v detailoch sa odlišujú, aby bola každá naša torta jedinečným kúskom.

Fondánové torty

Fondán sa aj napriek svojej príliš sladkej chuti stále teší obľube zákazníkov. Aj keď niekedy zostáva na tanieriku a napokon končí v odpadkovom koši… Veď ktorý rodič by nevyhovel svojmu dieťatku, ak si želá tortu veselú, farebnú a hravú? S figúrkami Mickey Mousa, Spidermana, Pata a Mata či zvieratkovú farmu? Fondán nám ponúka široké možnosti tvorenia od jemných detských krstinových tortičiek v pastelových farbách so zvieratkom navrchu až po honosné svadobné torty s množstvom ručne modelovaných kvetov. Dovolím si tvrdiť, že práve tento typ tort je časovo najnáročnejší. Každá torta je zdobená jedlými, ručne modelovanými ozdobami priamo pre konkrétnu tortičku s konkrétnou tematikou a modelovanie nám zaberá množstvo hodín. Výsledok však určite stojí za to.

Torty poťahované krémom

Čoraz väčšej obľube sa tešia tortičky potreté krémom, dozdobené čokoládou, ovocím, cukrovinkami, orechmi či živými kvetmi. Vo vnútri tortičky môže byť akýkoľvek krém z našej ponuky, nie je tu žiadne obmedzenie. Rovnako ako pri fondánových, ani tu sa fantázii medze nekladú, či sa to týka farebného vyhotovenia alebo zdobenia. Sme veľmi rady, že nám zákazníci v tomto smere ponechávajú voľnú ruku. Stačí nám upresniť, či je torta pre pána, dámu alebo mladú slečnu či chlapca a ostatné je už na nás. Tortu je možné potiahnuť bielym parížskym, tmavým parížskym alebo mascarpone krémom. Torty môžu byť vyhladené takmer do dokonalosti alebo s rôzne naznačenou štruktúrou.

Svoju tortičku si môžete nakombinovať z nasledovných korpusov a krémov:

Korpusy

– svetlý

– kakaový

– čokoládový (Sacherova torta)

– mramorový

– orechový

– makový

Krémy

Takmer všetky naše krémy štandardne dopĺňame veľkým množstvom ovocia, aby bola tortička svieža a šťavnatá. Ak si do torty ovocie neželáte, treba nás na to upozorniť. V ponuke máme nasledovné krémy:

– tvarohovo-šľahačkový s ovocím (lesné ovocie, maliny, jahody, mandarinky, hrozno)

– mascarpone-šľahačka s ovocím (lesné ovocie, maliny, jahody, mandarinky, hrozno)

– čokoládový krém parížsky z bielej čokolády s ovocím (maliny, jahody)

– extra čokoládový parížsky krém z tmavej čokolády s ovocím (lesné ovocie, maliny, jahody, višne, banány)

– karamelový krém s praženými orieškami, čokoládou alebo banánmi

– gaštanový krém s višnami, malinami alebo banánmi

– nugátový krém s praženými orieškami alebo banánom

– dobošový krém (klasická dobošová torta)

– mascarpone krém s bielou čokoládou a malinami

– kávový krém s kúskami čokolády alebo višňami

– vanilkovo-kokosový krém.

Moderné koláčiky a dezerty

V súčasnosti sa do popredia dostávajú štýlové moderné koláčiky a dezerty, ktoré sú súčasťou svadieb, firemných večierkov či rodinných osláv. Preto už aj u nás nájdete v ponuke tartaletky, košíčky, cakepops, brownies, cupcakes, cheesecakes a ich zmenšené variácie a iné drobné koláčiky. Napriek tomu, že ich možno považovať za moderné, i tu dodržiavame tradičné pracovné postupy a používame len kvalitné suroviny.